Scroll to top
sk

Koliba

Koliba Papradno sa nachádza na farme v obci Papradno. Obkolesená je udržiavanými horskými lúkami a pasienkami. So stavbou koliby sa začalo v roku 2008. Najskôr bola spustená reštauračná časť a od roku 2017 je dokončená aj ubytovacia časť.

Priestory je možné využiť na organizovanie rodinných osláv, svadieb a firemných stretnutí. Pre veľké skupiny je možná rezervácia ubytovania aj v Agropenzióne Grunt vzdialenom 1,5 km od Koliby.

Stravovanie

Reštaurácia Koliba Papradno s kapacitou 50 miest ponúka chutnú slovenskú kuchyňu, sezónny predaj syrových výrobkov z ovčieho mlieka a jedlá z jahňacieho mäsa.

Otváracie hodiny sú v júli a auguste od pondelka do štvrtka 13.00 – 20.00 a od piatka do nedele 11.00-20.00, od septembra do júna iba počas piatku, soboty a nedele 11.00 – 20.00, prípadne po telefonickom dohovore pre vopred ohlásené skupiny.

Vedľa reštaurácie je veľký altán s kapacitou ďalších 60 miest. Altán je vyhrievaný, takže sú jeho priestory k dispozícii aj v zime a v sychravom jesennom počasí.

Ubytovanie

Kapacita Koliby je 20 lôžok, ubytovanie je možné v 2/2 izbách s manželskou posteľou a 4/2 izbách s možnosťou prístelky. Každá izba je vybavená TV, sprchovacím kútom a toaletou.

Ubytovanie je poskytované celoročne, hostia majú možnosť objednávky raňajok, plnej penzie, polpenzie, prípadne individuálneho výberu z jedálneho lístka.

Relax

Pred reštauráciou sa nachádza nekrytá jazdiareň. V lete je k dispozícii detské ihrisko a altánok s otvoreným ohniskom s kapacitou 20 miest. Priamo z Koliby je možné vyraziť na turistiku po značených turistických trasách od jednoduchých až po náročnejšie

Podujatia

Apríl – začiatok sezóny na Veľkú noc, živá hudba, ponuka jedál z jahňacieho mäsa, predaj ovčieho syra a žinčice

Máj – Bačova cesta – slávnostné otvorenie salašníckej sezóny, ktoré organizujeme v spolupráci s občianskym združením Bačova cesta

Október – poľovnícke hody – počas vybraného víkendu ponúkame jedlá z diviny, živá ľudová hudba

December – mikulášska zabíjačka – počas víkendu pripravujeme a podávame tradičné regionálne zabíjačkové špeciality, živá ľudová hudba

Vzdialenosti (k najbližším zariadeniam, zástavkám,…)

Zastávka prímestskej dopravy Papradno – Jednota – 1,5 km,
Vlaková zastávka Považská Bystrica 17 km,
Obchod – 1,5 km,
Lekáreň – 2 km,
Pošta – 2 km